Facebook
WhatsApp

Beyonce dhe albumi i saj Country: Gjithçka që duhet të dini për ‘Cowboy Carter’

Beyonce ka konfirmuar më në fund emrin e albumit të saj të ardhshëm, të cilin shumë e quajtën ‘Renaissance: Act II’.

Albumi i ardhshëm country i Beyoncé-s më në fund ka një emër! Fituesja e 32 çmimeve Grammy e konfirmoi emrin e albumit si Cowboy Carter. Pas transmetimit të reklamës, Bey, 42, njoftoi datën e lëshimit të albumit në Instagramin e saj – dhe më pas publikoi dy këngë të reja që janë të dyja pjesë e Renaissance Act II!

Më 20 Shkurt 2024, lajmi bëri bujë se “Texas Hold ‘Em” e bëri Queen Bey gruan e parë të zezë që ka një këngë hit numër 1 në listën country, sipas Billboard. Albumi i ardhshëm me temë country është pjesa e dytë e një projekti trilogjie që filloi me Renaissance, albumin e saj të shtatë në studio, i cili doli më 29 Korrik 2022. Beyoncé nisi turneun botëror Renaissance nga Maji 2023 deri në Tetor 2023 dhe gjithashtu publikoi një film dokumentar për koncertin, të quajtur Renaissance: A Film by Beyonce.

Na ndiqni në rrjetet Sociale
Më të Lexuarat

ZoneVIP.al