Facebook
WhatsApp

FOTOT/ Veshja pranverore e fustanit të bardhë, trendi që veshin yjet

Fustani i bardhë është gjithmonë ndër klasikët më të mëdhenj të sezonit. Jashtëzakonisht elegant dhe i sofistikuar, në përputhje me trendin e qetë të luksit, nga pranvera në verë merr një konotacion më të freskët dhe më të lehtë. Eterike, e paprekshme, është ngjyra e dritës, e lirisë, e pastërtisë. E dashur edhe nga yjet, ja si ta vishni gjatë kësaj periudhe.

Kuptimi i të bardhës 

Ajo ka qenë gjithmonë sinonim i pafajësisë, sinqeritetit dhe dikur edhe dëlirësisë, dhe për këtë arsye vishet tradicionalisht nga nuset. Në të kaluarën, privilegji i të bardhës ishte një prerogativë e veçantë që u jepej mbretëreshave dhe princeshave katolike, të cilat mund ta mbanin atë gjatë audiencës papale në vend të fustanit të zi, të përshkruar nga protokolli ceremonial. Nga pikëpamja shkencore, fizike dhe optike, ajo është një ngjyrë jo: ndryshe nga e zeza, e cila thith të gjithë dritën deri në akromatike, e bardha ka aftësinë pothuajse të plotë për ta reflektuar atë, deri në pikën e shkatërrimit të perceptimit. të vetë ngjyrës.

Si të vishni fustanin e bardhë? 

Së bashku me të zezën dhe blunë, e bardha simbolizon elegancën. Ajo përfshin nuanca të ndryshme: krem, fildish, akull, gjalpë, qumësht, borë, liri, optike. Nëse nuk vishet në total look mund të kombinohet me çdo ngjyrë tjetër. Nga sfilatat e modës tek mbrëmjet gala, deri te stili i rrugës: edhe yjet e promovojnë duke e zgjedhur për veshjet e tyre dhe duke e refuzuar në varësi të kontekstit. Nga dita në mbrëmje, nga moda e lartë, krijime më ekskluzive dhe të sofistikuara, tek kombinimet casual dhe të përditshme, me xhinse dhe atlete. Nga këmisha te xhaketat, nga çantat te aksesorët, ajo del jashtë dhe rafinohet, duke dhënë një prekje shkëlqimi dhe lehtësie. Duke e rikonfirmuar veten si një “must” i madh i të gjitha kohërave, sezon pas sezoni.

Na ndiqni në rrjetet Sociale
Më të Lexuarat

ZoneVIP.al