Facebook
WhatsApp

“Jam ndjerë e fyer”/ Dua Lipa flet për videon virale të kërcimit të saj

Dua Lipa ka treguar se iu desh të bënte një pauzë në rrjetet sociale pasi një video e kërcimit të saj u bë meme. Ikona e popit, 28 vjeçe, ka folur për kohën kur një video e saj duke kërcyer në skenë gjatë një koncerti të vitit 2017 u bë virale me fansat që e krahasonin atë me një laps në një ‘mprehëse lapsash’.

Dua sapo publikoi albumin e saj të tretë në studio Radical Optimism tha se ndihej e “fyer” për mënyrën sesi videoja qarkulloi në rrjet gjatë një bisede të sinqertë me The Guardian.

Kur njerëzit e morën atë fragment timin duke kërcyer në internet dhe e kthyen atë në një meme, dhe më pas kur fitova Grammy-n e artistit të ri më të mirë dhe njerëzit thanë: “Ajo nuk e meriton atë, nuk ka prani në skenë. Ato gjëra ishin të dëmshme. Ishte poshtëruese. Më duhej të hiqja veten nga Twitter”, tha ajo.

Këngëtarja e “Don’t Start Now” shpjegoi se interpretimi dhe shkrimi i këngëve ishte gjëja që e bënte atë më të lumtur, por kjo po e bënte atë me të vërtetë të mërzitur, pasi njerëzit nuk dukej se gjithashtu vunë re gjithçka që ajo kishte punuar tani.

“Në sytë e publikut, po kuptoja se kush isha si artiste, si interpretuese. E gjithë kjo po ndodhte kur isha 22, 23 vjeçe dhe ende duke u rritur. Duhet të ndërtoni lëkurë të fortë. Duhet të jesh elastik”, ka shtuar Dua.

Na ndiqni në rrjetet Sociale
Më të Lexuarat

ZoneVIP.al