Facebook
WhatsApp

Keni rrahje të ngadalta të zemrës? Ja çfarë duhet të bëni

Nëse keni rrahje të ulta të zemrës, mund të jetë një tregues se sinjalet elektrike që zemra merr nga trupi nuk janë të rregullta.

Më poshtë kemi paraqitur 3 hapa se si të parandaloni çdo problem apo sëmundje të zemrës:

Gjithashtu të merreni me aktivitet sportiv, të menaxhoni presionin e lartë të gjakut, kolesterolin e lartë dhe nivelet e sheqerit.

Nëse jeni duhanpirës, hiqni dorë dhe praktikoni një stil jetese sa më të shëndetëshëm dhe afër natyrës.

Burimi healthdirect

Na ndiqni në rrjetet Sociale
Më të Lexuarat

ZoneVIP.al