Facebook
WhatsApp

Për disa arsye, ky qytet mban erën më të mirë në botë

Ekziston një ide e gabuar se qytetet e mëdha kanë erë të keqe. Aty jetojnë miliona njerëz, mijëra plehra, mijëra dyqane dhe biznese. Megjithatë, rezulton se disa metropole kanë erë vërtet të mirë. Një studim i fundit nga faqja e internetit HAYPPhodhi dritë mbi këtë aspekt të veçantë të jetës urbane, duke analizuar 30 qytete të mëdha në Evropë dhe më gjerë për të gjetur se cili është më i keqi nga të gjithë.

Qyteti që u shfaq në krye të tabelës ishte Athina.

Athina, mblodhi vlerësimin më të mirë (8.3/10) nga 30 qytetet e studiuara. Sipas sondazhit, kryeqyteti grek është një parajsë e luleshitësve, me 31 luleshitës dhe 22 parfumeri për 10 kilometra katrorë, që do të thotë se një aromë delikate përhapet në çdo cep të qytetit.

1-Athinë, Greqi
2-Paris, Francë
3-Cyrih, Zvicër
4-Dublin, Irlandë
5-Luksemburgu
6-Nikosia Qipro
7-Kopenhagë, Danimarkë
8-Bukuresht, Rumani
9-Valeta, Maltë
10-Amsterdam, Holandë

Na ndiqni në rrjetet Sociale
Më të Lexuarat

ZoneVIP.al