Facebook
WhatsApp

“Romeo po përfiton nga situata”/ Debat mes banorëve për largimin e Eglës: Është kaluar vija e kuqe

Largimi i Eglës u komentua nga të gjithë banorëve që pas të dielës, kur ajo doli nga shtëpia me zarf të zi.

Megjithatë, sot ka pasur debate të forta mes tyre, teksa shumë akuzonin Romeon se po përfiton nga situata.

Meriton: Më vjen keq nga dyfytyrësia e shumë personave këtu. Egla ka mbajtur qëndrim me shumë persona këtu, i ka ofenduar. Romeos i ka thënë kastravec. Ti e ke pasur realisht shumë frikë.

Romeo: Këtu ka kaluar çdo limit, këtu është kafshëri, është përndjekje, kalohet vija e kqe dhe ky më thotë mua ushtar pasi Egla ka dalë nga shtëpia. Mua nuk më pëlqen shtëpia.

Meritoni: Kundrejt atyre vendimeve që ka bërë Egla, unë u akuzova për dicka që e kam përjetuar vetë. Mund të kisha mbetur pa sy fare. Ajo ka shkelur vijën e kuqe. Ka bërë shumë ofendime. Unë nuk e kam shkelur vijën e kuqe, nuk kam prekur askënd me dorë. Këtu është lojë nervash.

Ilnisa: Vijën e kuqe të gjithë e kemi shkelur me këmbët tona. Po i referohesha shumicës. Këtu përfshihesh tek loja e Eglës dashur pa dashur, të ndikon. Romeo po përfiton nga kjo situatë.

Romeo: Këto janë lojëra fjalësh

Ilnisa: Romeo përfiton në mënyrë shumë të ulët. Më keq se çdo kush, ja po të shohim dhe tani.

Romeo: Të dëgjojmë broçkullat e tua?

Ilnisa: Romeon mjafron t’i vendosi mdhe një emër hero tani dhe…

Ledion Liço: A kishe mundësi ta parandaloje situatën?

Ilnisa: Ka pasur gjithë mundësitë e botës ta bënte atëherë këtë që ka bërë.

Romeo: Pasi ndodhi i kam ndenjur afër Meritonit, kam folur me të.

Juli: Më vjen keq për 80 ditët e saja këtu. Por ajo mor iatë që meriton. Në fund është një lojtar i fortë më pak. Dua të theksoj këtu se ishte mes Ilnisës, Meritonit dhe Eglës kjo situatë. Nuk kuptoj pesonalizimin që i bën Romeo që s’ka lidhje fare me këtë situatë. Nuk jam askush të gjykoj veprimet e dikujt. Ata të dy e kanë provokuar dhe ajo ka rënë pre e kësaj. Për mua secili mban përgjegjësi për veprimi nqë bën.

Jetmiri: Në një anë unë besoj që Egla ishte shembulli se si një lojtar hden jë person nuk dueht të sillet në komunitet.

Romeo: E ka frikë, e kishte frikë, u interesonte që të largohej.

Na ndiqni në rrjetet Sociale
Më të Lexuarat

ZoneVIP.al