Facebook
WhatsApp

Valle sipër makinës në ecje, e pëson tik tokeri nga Pogradeci

Policia i ka hequr patentën një 20-vjeçari nga Pogradeci, pasi ky i fundit rrezikoi jetën vetëm për një video në Tik Tok.

I riu shfaqet në video duke kërcyer sipër makinës së tij, e cila ishte në lëvizje.

Policia bën me dije, se krahas lejes së drejtimit, i ka vendosur të riut edhe një gjobë prej 75 mijë lekësh të rinj.

 

Njoftimi i Policisë:

Kreu manovra të rrezikshme dhe pengoi qarkullimin në zonë të banuar, shërbimet e Policisë Rrugore identifikojnë dhe ndëshkojnë me masë administrative 75 000 lekë, drejtuesin e automjetit, si dhe i tërheqin lejen e drejtimit.

Menjëherë pas publikimit të një video-je në portalin “JOQ”, në të cilën shfaqet një drejtues automjeti, i cili kryente manovra të rrezikshme në zonë të banuar, duke u bërë rrezik për veten dhe përdoruesit e tjerë të rrugës, shërbimet e Policisë Rrugore Korçë organizuan kontrollet me qëllim identifikimin dhe ndëshkimin e tij.

Nga verifikimet rezultoi se drejtuesi i automjetit, shtetasi M. M., 20 vjeç, banues në Pogradec, ka hipur mbi kabinën e automjetit, ka kryer manovra të rrezikshme dhe ka penguar qarkullimin, në zonë të banuar, ndërkohë që manovrat me timonin i ka kryer pasagjeri.

Për kundërvajtjet e kryera, konkretisht për shkelje të neneve 126, 139 dhe 170 të Kodit Rrugor, shtetasi M. M. u ndëshkua me masë administrative 75 000 lekë. Gjithashtu, 20-vjeçarit iu tërhoq leja e drejtimit.

Drejtoria Vendore e Policisë Korçë apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës, që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, me qëllim mbrojtjen e jetës dhe garantimin e sigurisë rrugore.

https://www.youtube.com/watch?v=fNlZeBxYFGM

Na ndiqni në rrjetet Sociale
Më të Lexuarat

ZoneVIP.al